SAE/DUBAJ EXPO 2020 a ABU DHABI
Novinka
SAE/DUBAJ EXPO 2020 a ABU DHABI

SAE/DUBAJ EXPO 2020 a ABU DHABI

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 26. 1. 2022 - 30. 1. 2022 Cena: 645 EUR Číslo zájazdu: 1952/052
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

odlet skupiny z Prahy o 09.15. Po prílete do Dubaja transfer na hotel, osobné voľno, ubytovanie.

2.deň:

Návšteva najväčšej medzinárodnej udalosti na prelome rokov 2021/2022 – unikátnej svetovej výstavy EXPO 2020, ktorá má svoju premiéru v rámci regiónu Blízkeho Východu, Afriky a Ázie. Každá zúčastnená krajina má svoj vlastný pavilón. Slovenská republika sa prezentuje tvorbou architektov z tímu štúdia Atrium s dôrazom na mobilitu. Heslom výstavy je “Udržateľnosť, mobilita, príležitosť“ . Vlastné pavilóny majú aj rôzne spoločnosti, ako napríklad letecká spoločnosť Emirates. Výstava obohacuje svet o inovatívne nápady, dôraz sa kladie na ekologické aspekty, na splnenie požiadaviek udržateľného rozvoja našej Zeme, a to s podtextom „nič nie je nemožné“. Výstava je zároveň oslavou 50. výročia založenia Spojených arabských emirátov, očarí Vás celková atmosféra aj sprievodné podujatia a aktivity. Srdcom celej expozície je Al Wasl Plaza s priemerom 150 m , zavŕšené 65-m kupolovou mrežou. Al Wasl - historický názov pre Dubaj  v arabčine znamená aj „ spojenie“,  teda  cieľ Dubaja spojiť  na Expo všetkých ľudí. Čakajú vás aj rôznekoncerty, predstavenia, prednášky, oslavy na dennom poriadku. Nebeské záhrady, emirátska opera (Emirati opera), 360-stupňové projekčné plátno, ktoré je jedno z najväčších na svete, vstupné haly postavené z rovnakého materiálu ako vesmírne lode, dych berúce umelecké inštalácie to sú príležitosti, ktoré sa vám len tak hocikedy v živote neponúknu. Návrat na hotel, osobné voľno, ubytovanie.

3.deň:

Odchod z hotela v ranných hodinách, transfer do Abu Dhabi. Prehliadka skanzenu, kde budete mať možnosť sa zoznámiť s kultúrou a tradíciami Spojených Arabských Emirátov. Spoznáte spôsob života v púšti v tomto regióne pred objavením ropy. Následne návšteva múzea  Louvre Abu Dhabi, ktoré bolo založené ako inštitúcia dekrétom francúzskej vlády v roku 2007. Futuristické múzeum pripomína lietajúci tanier. Základným prvkom je gigantická kupola, ktorá je postavená ponad pavilóny galérií ukotvených na otvorenom mori. Strecha kupoly  za jasného dňa prepúšťa nepravidelné lúče svetla, ktoré vytvárajú náhodné obrazce. Tento efekt -  "Dážď svetla"- je jednou z najväčších zaujímavostí celého komplexu. Múzeum sa skladá z 12 tematických galérií, zamerané na vývoj  ľudstva od prehistorických čias  cez prvé osídlenia, veľké ríše, stredovek až po  súčasné moderné umenie.

Podvečer zastávka  vo fascinujúcej mešite Sheikh Zayed, najväčšej mešite v Spojených Arabských emirátoch a ôsmej najväčšej na svete. Mešita je dostatočne veľká pre 40.000 veriacich. Dve miestnosti vedľa hlavnej modlitebnej sály sú určené výhradne pre ženy. Návrat do Dubaja, ubytovanie.

4.deň:

Oddych na pláži a kúpanie v mori alebo v areáli hotela s bazénom, osobné voľno, nákupy ....

5.deň:

Ráno návšteva Kostola Panny Márie. Na jeho výstavbe má veľkú zásluhu o. Eusebio, základný kameň kostola položil sám šejk Rashid 25. mája 1966. Otec Eusebio postavil aj školu, ktorá má v súčasnosti asi 2.200 študentov  a patrí medzi  najprestížnejšie jazykové školy v Perzskom zálive so zameraním na angličtinu. Svätá omša, následne návšteva ďalších pamiatok a pozoruhodností Dubaja, Al Fahidi Fort, najväčšia mešita v Dubaji a zároveň aj prvá mešita v Emirátoch otvorená pre verejnosť Jumeirah Mosque.  Svojou architektúrou nápadne pripomína mešity z čias stredovekého Španielska. Slúži širokej verejnosti ako kultúrne a vzdelávacie centrum.  Odchod na letisko, odlet do Bratislavy o 18.30 hod. 

 

Záväzná prihláška zájazdu: SAE/DUBAJ EXPO 2020 a ABU DHABI

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena645.00 EUR
Spolu645.00 EUR/osoba