SVÄTÁ  ZEM
Novinka
SVÄTÁ  ZEM

SVÄTÁ ZEM

pešia púť s Mons. Jánom Majerníkom

Lietadlo Sprievodca: Mons. Jáno Majerníkom Termín: 11. 5. 2019 - 20. 5. 2019 Cena: 850 EUR Číslo zájazdu: 1468/108
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možné príplatky:

Program zájazdu:

1.deň:

v poobedňajších hodinách stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Presun na ubytovanie do Betlehema.

2.deň:

Betlehem- Bazilika Narodenia Ježiša Krista, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka. Herodion
-v lokalite sa nachádza pevnosť, postavená na umelo navŕšenom kopci, ktorú dal vybudovať kráľ Herodes Veľký (74–4 pred n. l.) a pod ktorou sa nachádzajú pozostatky mesta Dolné Herodium. Celá lokalita bola vyhlásená za národný park. V podzemí boli objavené viaceré cisterny na vodu, ktoré zabezpečovali dostatok vody pre prežitie. Mar Saba – najväčší grécko-ortodoxný púštny kláštor svätého Saba. Do kláštora môžu vstúpiť iba muži, aj to veľmi nepravidelne. Cesta ku kláštoru je peši.

3.deň:

Ain Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety, presun do Jeruzalema- Západný múr /múr nárekov/, hora Sion – večeradlo a kostol usnutia Panny Márie

4.deň:

Jeruzalem - prehliadka mesta, návšteva Olivovej hory – panoráma (najkrajší pohľad na staré mesto); kostolík Dominus Flevit - miesto, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Getsemanská záhrada a  Bazilika Agónie /miesto, kde sa Pán Ježiš potil krvou/, kostol hrobu Panny Márie, prehliadka Starého mesta - Krížová cesta (Via Dolorosa),  Bazilika Božieho hrobu, Kalvária - Golgota.

5.deň:

Wadi Qelt,  Jericho. Pešia púť. Wadi Kelt je prekrásny prírodný kaňon, ktorý je súčasťou rovnomennej prírodnej rezervácie. Jericho - najstaršie obývané mesto sveta, prehliadka kláštorov Juraja Kozibu a Pokušenia Pána. Presun autobusom do Galilei.

6.deň:

Nazaret- Arbel – Hora Blahoslavenstiev – Kafarnaum. Pešia púť 20 km. Nazaret - Bazilika Zvestovania a  kostol sv. Jozefa. Vrch Arbel je vysoký 181 m n.m. a v jeho okolísa nachádzajú jaskyne i antické ruiny. Hora Blahoslavenstiev, Tabgha 1 - miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb; Genezaretské jazero Tabgha 2 - miesto Primátu sv. Petra. Kafarnaum - dom sv. Petra a miestna  synagóga. Pri jazere možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby sv. Petra.

7.deň:

Nazaret-Tabor.  Pešia púť 20 km.

8.deň:

Kafarnaum – Betsaida-Kursi. Pešia púť 20 km.  Betsaida - rodisko apoštolov Petra, Filipa a Petrovho brata Ondreja v blízkosti Galilejského jazera v severnom Izraeli. Kursi – národný park, historická lokalita.

9.deň:

Nimrod-Banyas (vodopády). Pešia púť 10 km. Pevnosť Nimrod je situovaná asi 3 km severovýchodne od Banyas. Zrúcanina dominuje celej oblasti a dovidieť z nej na celé údolie Hula. Banyas- všetkému dominuje jeden z prameňov Jordánu, ktorý v dôsledku seizmických pohybov pôdy vytryskuje v jarných mesiacoch z praskliny pod jaskyňou. Podľa Nového Zákona Ježiš Kristus sa vracal okolo prameňa a s apoštolmi zotrval v tejto oblasti.

10.deň:

Akko, Haifa, odlet.  Haifa je tretím najväčším izraelským mestom a najväčším izraelským prístavom. Návšteva nádherných terasových záhrad a chrámu viery Baháí (Bahájska cirkev – v Haife sa nachádza svetové centrum tejto viery). Svätyňa s prekrásnymi perzskými záhradami vás privedie k myšlienke obdivuhodnej náboženskej tolerancie, ktorá tu navzdory tak rozdielnym vieram existuje. História vyslovila poučenie, že iba zmier je riešením pre všetkých, a tak sa viera v Baháí stala štvrtou, oficiálne uznanou vierou v Izraeli. Panoramatický výhľad z vrcholu hory Carmel. Presun do historického prístavu Akko, presláveného z čias križiackych výprav. Prehliadka Akko. Okrem malebného prístavu vás tu upúta podzemné križiacke mesto. Odchod na letisko, odlet do Viedne. Transfér do Bratislavy.

SVÄTÁ ZEM 11. 5. 2019 - 20. 5. 2019 je už po termíne.