SVÄTÁ ZEM  9-dňový pútnický zájazd odlet Košice
Novinka
SVÄTÁ ZEM  9-dňový pútnický zájazd odlet Košice

SVÄTÁ ZEM 9-dňový pútnický zájazd odlet Košice

Lietadlo Termín: 23. 2. 2023 - 3. 3. 2023 Cena: 875 EUR Číslo zájazdu: 2101/041
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté: 

Možný príplatok:Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie skupiny na letisku v Košiciach a následný odlet do Tel Avivu

2.deň:

Prehliadka Betlehema: Bazilika Narodenia Ježiša Krista, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka, možnosť nákupu suvenírov. Ubytovanie v Betleheme.

3.deň:

Prehliadka Jeruzalema: Starého mesta - Krížová cesta (Via Dolorosa),  Bazilika Božieho hrobu, Kalvária - Golgota. Popoludní: Návšteva a prehliadka  Ein Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety. Presun na ubytovanie do Betlehema.

4.deň:

Prehliadka Jeruzalema: návšteva Olivovej hory – panoráma (najkrajší pohľad na staré mesto); kostolík Dominus Flevit - miesto, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Getsemanská záhrada a  Bazilika Agónie /miesto, kde sa Pán Ježiš potil krvou/, kostol hrobu Panny Márie. Západný múr /múr nárekov/, Hora Sion – večeradlo, Pater Noster, San Pietro in Gallicante a kostol usnutia Panny Márie. Presun na ubytovanie do Betlehema. 

5.deň:

Presun do Galilee, výstup na horu Tábor, prehliadka kostola Premenenia, Nazaret - Bazilika Zvestovania a  kostol sv. Jozefa, Kána Galilejská -  miesto prvého zázraku Pána Ježiša, kde si manželia obnovujú manželské sľuby. Ubytovanie v Nazarete.

6.deň:

Hora Blahoslavenstiev, Tabgha 1 - miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb; Genezaretské jazero, Tabgha 2 - miesto Primátu sv. Petra, Kafarnaum - dom sv. Petra a miestna  synagóga. Pri jazere možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby sv. Petra. Návšteva Haify: hora Karmel, Eliašova jaskyňa a miesto úcty Panny Márie Škapuliarskej. Presun na ubytovanie do Betlehema.

7.deň:

prehliadka Betánie - Lazárov hrob, návšteva miesta Ježišovho krstu Qasr al Jahúd na hranici s Jordánskom, prechod Júdskou púšťou – najstaršie obývané mesto sveta Jericho, hora pokušenia, návšteva, Kláštor sv. Juraja pustovníka v Judskej púšti.  Presun na ubytovanie do Betlehema.

8.deň:

po raňajkách EMAUZY, JAFFA - JOPPE, sv. omša, KOSTOL SV. PETRA. Po obede program v Betleheme, osobné voľno, nákup suvenírov. Večera a ubytovanie v Betleheme.

9.deň:

raňajky, odchod na letisko, v prípade časových možností :  LOD – mesto leží vo vnútrozemí, od Tel Avivu je vzdialené približne 22 km. V Starom Zákone v Prvej knihe kroník (8, 12) sa píše, že Lod postavil Samad z Benjamínovho rodu. Za pozornosť stojí Katedrála svätého Juraja. Joppe – Jaffa, historická lokalita, štvrť Tel Avivu. Podľa Starého Zákona mesto patrilo izraelskému kmeňu Dan (Joz 19, 46-47), ktorý oň zvádzal boj s Filištíncami. Kláštor a Kostol svätého Petra, Šimonov dom... Odlet do Košíc.

Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu programu! Program v ponukovom letáku je orientačný a prispôsobuje sa odletovým časom a situácii v Izraeli.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou a duchovným slovom.Záväzná prihláška zájazdu: SVÄTÁ ZEM 9-dňový pútnický zájazd odlet Košice

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena875.00 EUR
Spolu875.00 EUR/osoba


Pre kontrolu či nie ste robot, prosím zadajte aktuálny rok (2022)