Svätojakubská pešia púť do SANTIAGA s návštevou Lúrd a Saint-Maximin
Novinka
Svätojakubská pešia púť do SANTIAGA s návštevou Lúrd a Saint-Maximin

Svätojakubská pešia púť do SANTIAGA s návštevou Lúrd a Saint-Maximin

MALÁ ŠPANIELSKA CESTA spolu cca 100 km

Lietadlo – pešia púť - lux bus Termín: 1. 8. 2018 - 11. 8. 2018 Cena: 395 EUR Číslo zájazdu: 1206/064

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Cesta VIA DE LA PLATA   /Strieborná cesta/ je najdlhšia trasa camino na území Španielska. Začína v meste Sevilla v Andalúzii a pokračuje provinciami Extremadura ,  Castilia,  Leon, Salamanca a Zamora. Zo Zamora možno pokračovať cez Astorgu a pripojit sa na CAMINO FRANCESE, alebo pokračovať kratšou cestou cez Ourense. Práve úsek od Ourense je považovaný za jeden z najkrakších  v celom Španielsku.  Bola to tiež dôležitá obchodná cesta už v časoch Rimanov. Od Ourense má camino dľžku asi 100 km, prechádza cez unikátne historické mestečká so zachovalými kostolmi, hradmi a zámkami. Vo vnútrozemí zelenej Galície si na svoje  prídu milovníci prírody, lesov a pokojnej krajiny.

Program zájazdu:

1.deň:

Stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, popoludní odlet  do Santiago de Compostela. Po prílete presun na ubytovanie.

2 - 6.deň:

Odchod autobusom do Ourense. Dominantou mesta je katedrála z 12. stor. Tu začína Malá španielska cesta. Prvá fáza je s plynulým stúpaním cez Cudeiro. Následne prejdete dedinou Tamallancos s kostolom Panny Márie a za Sobreira budete prechádzať po moste z 18. stor. ponad riekou Barbartino, cez Viduedo, Casanovas a Pazos až do Cea, dedine známej slávnym chlebom „Pan de Cea“ .  Ďalej postupujete vidieckou krajinou cez Piñor Pielas do Oseira, kde sa zachoval kláštor z 18. storočia.  Cez Outeiro (Rodeiro), A Gouxa, Casarellos  sa dostanete do Castro Dozón a prejdete do provincie Pontevedra.Cez  A Xesta, Estación de Lalín, Donsión prídete do  A Laxe. Pokračujete malebným krajom cez  Trasfontao, Silleda /známe chovom hovädzieho dobytku a trhmi/, Bandeira, Dornelas, San Miguel de Castro, Ponte Ulla do  Outeiro (Vedra) . Nasleduje  Lestedo (Boqueixón), A Susana, Piñeiro.

7.deň:

Celodenný program v  Santiago de Compostela. Mesto bolo založené k uchovaniu pozostatkov sv. Jakuba apoštola. Náboženský program, návšteva Baziliky sv. Jakuba s jeho relikviemi. Vyzdvihnutie špeciálneho dekrétu tzv. Compostela, ktorý pútnik obdrží na základe predloženia dokladu pútnika „Credencial del Peregrino“, do kterého cestou zbiera pečiatky. Účasť na poludňajšej pútnickej svítej omši, voľný program, ubytovanie

8. deň:

Ráno odchod do kultúrnej a obchodnej metropoly Astúrie  Oviedo. Stojí tu katedrála v štýle vrcholnej gotiky s hrobmi astúrskych Krnov a zlatý retábulum zo 16. storočia. Najväčším pokladom katedrály je Camara Santa, kaplnka z 9. stor. V Katedrále Najsvätejšieho Spasiteľa sa uchováva vzácna relikvia, ktorá vykazuje množstvo podstatných zhôd s Turínskym plátnom. Jedno zo stredovekých svedectiev o pútnikoch do Compostely hovorí o prítomnosti šatky v Oviede: „A cestou do mesta Compostela sa zastavovali v Oviede, aby vzdali úctu Pánovi. Lebo tam sa nachádzajú relikvie, ktoré skutočne patria k starobylej tradícii, a ich spojitosť s umučením Krista sa nikdy nespochybňovala“. Šatku nazývali Sudarium Domini alebo Ježišova posmrtná šatka, svätá omša. Pokračovanie do Lúrd, večera, ubytovanie

9.deň:

Celodenný náboženský program v Lurdoch. Prehliadka mariánskeho obvodu, komplex Bazilík, podzemná Bazilika Pia X., modlitby, slovenská krížová cesta. Pešia prehliadka po stopách sv. Bernadetty a návšteva miest, ktoré sú spojené so životom sv. Bernadetty – rodný dom a farský kostol, v ktorom bola pokrstená. Individuálna možnosť návštevy bazénov s Lurdskou vodou dopoludnia, prípadne popoludní. Po večeri medzinárodná modlitba ruženca a nezabudnuteľný sviečkový sprievod. Ubytovanie

10.deň:

Odchod do  Saint-Maximin, La Sainte Baume – jaskyňa, kde Mária Magdaléna strávila posledných 30 rokov života. Podľa tradícií Mária Magdaléna strávila tridsať rokov na púšti vzdialila sa do jaskyne la Sainte-Baume neďaleko od Marseille, kde sv. Kasián neskôr založil kláštor. V 13. stor. Karol z Anjou objavil jej pozostatky a jaskyňa sa stala pútnickým miestom. Obraz kajúcej sa hriešnice a neskôr pustovníčky, i keď priamo z evanjelií nepochádza, v oficiálnej kresťanskej tradícii prevláda. Bazilika sv. Márie Magdalény s nádhernou ženskou energiou, svätá omša, ubytovanie.

11.deň:

ranná sv. omša v kláštornej kaplnke. Po raňajkách odchod cez územie Francúzska na Slovensko s príchodom do Bratislavy v neskorých nočných hodinách.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou !

Svätojakubská pešia púť do SANTIAGA s návštevou Lúrd a Saint-Maximin 1. 8. 2018 - 11. 8. 2018 je už po termíne.