Svätojakubská pešia púť
Novinka
Svätojakubská pešia púť

Svätojakubská pešia púť

Lietadlo – pešia púť - lietadlo Termín: 11. 7. 2023 - 25. 7. 2023 Cena: 445 EUR Číslo zájazdu: 2116/065
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté: 

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:CAMINO DE INVIERNO  268 km  s návštevou  BRAGY A PORTA

      Krásne mesto Ponferrada, historicky spojené s templárskymi rytiermi, je východiskom pre Camino de Invierno alebo zimnú cestu, ktorá prechádza cez údolie rieky Sil ako prirodzenú bránu do Galície po celé stáročia. Je to nádherná trasa s množstvom prírody a dych berúcou krajinou. Táto trasa spočiatku sledovala starobylú rímsku cestu ako historickú alternatívu pre prístupnejší vstupný bod do Galície. Camino de Invierno je menej preplnené ako iné cesty, a preto bude prechádzka pokojnejšia a osobnejšia. Má však dobré označenie. Okrem toho toto Camino prechádza cez údolie El Bierzo a je jediným Camino, ktoré prechádza štyrmi galícijskými provinciami: vstupuje do Galície cez Valdeorras v provincii Ourense a presúva sa na juh cez provinciu  Lugo a odtiaľ do Pontevedra a A Coruña. Príroda na ceste je jej najlepším prínosom: budete prechádzať cez Las Medulas (úžasná rímska baňa) UNESCO, budete nadšení z kaňonu rieky Sil alebo z výstupu na Alto do Faro - to všetko sú jedinečné zážitky pre pútnikov           

Program zájazdu: 

1.deň:

Stretnutie skupiny v Bratislave, transfer  na letisko do Viedne, popoludní odlet do Porta, prechádzka v centre mesta. Na ulici Avenida dos Aliados sa oslavujú aj futbalové úspechy futbalového kluby FC Porto, katedrála  Terreiro da Sé a kostol Igreja de Santa Clara, presun na ubytovanie. 

2. - 13.  deň:

Východiskový bod pre Camino de Invierno je starobylé mesto Ponferrada s impozantným templárskym hradom. Kráčajúc popri rieke Boeza opustíte mesto, chodník stúpa k vrcholu Pajariel, kde si môžete vychutnať panoramatický výhľad na mesto. Camino vedie cez dedinu Santalla s krásnymi drevenými balkónmi a tradičnou architektúrou až ku hradu Cornatel z 9. storočia. Pôsobivé výhľady Vám ponúkne oblasť Las Medulas /UNESCO/, jedinečná krajina ovplyvnená ťažbou zlata počas rímskej nadvlády. Po starobylej rímskej ceste pokračujete k  Mirador de Pedrices, kde Vás čaká ďalší nádherný panoramatický výhľad. Prejdete cez obec Puente de Domingo Flórez a Quereño až do O Barco. V minulosti tu kotvili lode pri brehu rieky Sil, odtiaľ je odvodený názov mesta /O Barco znamená "loď" /. Cesta vedie ďalej cez A Pobra , ArcosVilamartín de Valdeorras, známy vinársky región kde sa každoročne koná festival vína. Prejdete popri priehrade Valencie a vstúpite do mesta Rúa Vella (Stará ulica) s kaplnkou sv. Rocha.  V pútnickom kostole San Estevo je socha sv. Jakuba Pútnika (Santiago Peregrino). Pozoruhodný je aj rímsky most cez rieku Sil. Príjemná cesta pozdĺž rieky vedie k tunelu Montefurado z 2. storočia,  prechádza cez vidiecke osady  s tradičnými  balkónmi, bridlicovými domami, peknými kaplnkami a pozostatkom pevnosti z 13. storočia. Prejdete po lesných cestách cez dedinky Quiroga, San Clodia, Sil a po rímskom moste až do historického mesta Monforte de Lemos s kláštorom San Vicente del Pino z 10. storočia a Palácom grófov Lemos.  Po stredovekom moste pokračujete cez Campo de San Antonio, Belesar a Chantady po starej rímskej ceste známej ako "Codos de Belesar"Budete mať nádherný výhľad na kaňon rieky Miño a terasovité  vinice. Vystúpite ku kaplnke na Monte Faro, odkiaľ uvidíte štyri provincie Galície. Pri ceste budú kríže "cruceiros" a Božie muky "petos de animas". V meste Lalin sa camino de Invierno pripojí na Via de la Plata. Cesta je nenáročná, s malým prevýšením, vedie cez mestečko Silleda, Bandeira, Ponte Ulla, vystúpite na Pico Sacro ku kaplnke San Sebastian a následne vstúpite do Santiago de Compostela. Od 12. storočia až do súčasnosti sem smerujú pútnici z Lisabonu, Santarém, Coimbry, Porta, Braga .... Mesto bolo založené k uchovaniu pozostatkov sv. Jakuba apoštola. Účasť na poludňajšej slávnostnej sv. omši v Bazilike sv. Jakuba. Je duchovným vyvrcholením putovania pre caminos, pútnikov, ktorí peši prichádzajú zo vzdialenosti minimálne 100 km do Santiaga. Prehliadka krásneho historického centra mesta s mnohými starobylými chrámami a stredovekými uličkami. Voľný program,  ubytovanie.

14.deň:

Náboženský program v Santiago de Compostela, návšteva Baziliky sv. Jakuba s jeho relikviami. Vyzdvihnutie špeciálneho dekrétu tzv. Compostela, ktorý pútnik obdrží na základe predloženia dokladu pútnika  „ Credencial del Peregrino“, do ktorého cestou zbiera pečiatky.  Účasť na poludňajšej pútnickej svätej omši, osobné modlitby. 

15.deň:

skoro ráno odchod na letisko do Porta, zastávka vo významnom historickom a pútnickom meste Braga. Nádherné schodište Escadaria do Bom Jesus vedie ku kostolu Bom Jesus Monte, lemujú ho alegorické sochy a kaplnky s výjavmi krížovej cesty. V strede každého medziposchodia veľkolepého schodišťa je figurálny reliéf s fontánou. Odchod na letisko, odlet do Viedne a následne transfer do Bratislavy.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!Záväzná prihláška zájazdu: Svätojakubská pešia púť

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena445.00 EUR
Spolu445.00 EUR/osoba


Pre kontrolu či nie ste robot, prosím zadajte aktuálny rok (2022)