Thajsko – Laos & Vietnam
Novinka
Thajsko – Laos & Vietnam

Thajsko – Laos & Vietnam

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 13. 4. 2023 - 26. 4. 2023 Cena: 2150 EUR Číslo zájazdu: 2146/103
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:Nezabudnuteľné miesta na jednej epickej ceste naprieč Juhovýchodnou Áziou.

Thajsko, alebo „Krajina úsmevov“, milí a priateľskí obyvatelia, bohatá história, najkrajšie pláže na svete, vynikajúca kuchyň - skutočný turistický raj. Laos, to sú krásne zelené pralesy, majestátne jaskyne, vodopády, milí domáci, bambusové domečky, dediny a kývajúce deti, krásne scenérie prírody…Vietnam, krajina motoriek, rezancových polievok a miestnych, ktorí Vám predajú aj to, čo nechcete…

Program zájazdu:   

1.deň: odlet do Bangkoku

Stretnutie skupiny v Bratislave predpoludním,  transfer do Viedne, odlet cez Dubaj do Bangkoku 

2.deň: prílet do Bangkoku

Vitajte v Bangkoku - typickej metropole východu a najviac pulzujúceho hlavného mesta juhovýchodnej Ázie. Bangkok, známy v thajčine ako mesto anjelov, je mestom ohromujúcej histórie a spirituality, kde Vás očakávajú staroveké thajské chrámy, ktoré sa týčia na nábrežiach rieky, farebné paláce, ktoré sa veľkolepo lesknú v slnečnom svetle  a hadiaca sa rieka, ktorá sa odvážne vinie cez srdce mesta. Čakajú na vás skvelé nákupy, či už hľadáte kvalitné remeselnícke výrobky,  alebo vynikajúce ponuky v najštýlovejších ázijských nákupných centrách. Ak ste milovníkom jedla, potešíte sa výnimočne chutnými jedlami, ktoré sú dostupné na každom rohu. Na letisku vás srdečne privíta miestny sprievodca, ktorý sa postará o transfer do Vášho hotela. Toto mesto Vás očarí. Popoludní budete objavovať kanály alebo v thajčine khlongy s ich výnimočnou atmosférou, vďaka ktorej bolo mesto nazvané  „Benátky východu“. Výlet loďou na khlongs v Thonburi, starom hlavnom meste Bangkoku, odhalí ďalšiu z mnohých tvárí Bangkoku. Ďaleko od mrakodrapov a hustej dopravy  novej časti, tu mesto Thonburi odhaľuje tradičnú atmosféru Bangkoku so starými drevenými mestskými domami, očarujúce a trblietavé chrámy a jednoduchší spôsob

života. Odchod na hotel, večera, ubytovanie

3.deň: Bangkok

Dnes navštívite tri najpozoruhodnejšie historické dominanty Bangkoku. Prvou zastávkou je komplex Wat Phra Kaew a Veľký palác. Zatiaľ čo Wat Phra Kaew /Chrám smaragdového Budhu/ je pre Thajčanov najdôležitejším a najposvätnejším chrámom, Veľký alebo kráľovský palác je centrom svetskej moci,  od roku 1782 oficiálnym sídlom thajských panovníkov.   Je kombináciou tradičnej thajskej architektúry  a západného štýlu.  Domorodci veria, že uchovávanie sochy Smaragdového Budhu v areáli Veľkého paláca prináša zdravie kráľovskej rodine a prosperitu celej krajine.  Nasleduje  Wat Pho, jeden z najstarších a najväčších budhistických chrámov v meste. Nachádza sa tu viac ako tisíc rôznych sôch Budhu. Upúta Vás dokonalosť  obrovskej sochy ležiaceho Budhu. What Pho je tiež známa ako prvá masážna škola v Thajsku. Návštevu rušnej a pulzujúcej štvrte Bangkoku začnete popoludní – Čínska štvrť, ktorá je známa ako raj pre gurmánov a fotografov. Toto rušné mestské centrum vypĺňa množstvo obchodov so zlatom a tovarom každého druhu, vrátane jedla. Prúdi tu množstvo dopravných prostriedkov. Nasleduje návšteva jedného z najznámejších chrámov v Bangkoku Wat Traimit, nová pompézna stavba z bieleho mramoru, ktorá ukrýva najväčšiu sochu Budhu na svete, vyrobenú z rýdzeho zlata. Obed počas programu. Návrat na hotel, ubytovanie.

4.deň: Bangkok – Chiang Mai

Ranný let z Bangkoku do Chiang Mai. Poteší Vás jazda na trishaw - bezmotorový trojkolesový tátoš, ktorý sa spolieha na silné nohy vodiča. Nebojte sa: nebudete musieť jazdiť sami, pokiaľ to naozaj nebudete chcieť! Preskúmajte nablýskaný chrámový komplex Wat Prah Singh s k oblohe sa týčiacimi chedi a zlatými strechami, nádherný chrám Wat Phan Tao a elegantný chrám Wat Prasat. Nakoniec  si prezriete starobilý  Chedi Luang a navštívite rušný a pulzujúci trh Warorot, jeden z najväčších v meste. Popoludní sa vydáte na starý Doi Suthep, jeden z najvyšších kopcov a na dosah Chiang Mai. Doi Suthep patrí medzi duchovne najvýznamnejšie chrámy v meste. Tu pri západe slnka cítiť pokoj a rovnováhu medzi zemou a nebom. Obed počas programu v miestnej reštaurácii, odchod na hotel, ubytovanie. 

5.deň: Chiang Mai - Mae Chan – Chiang Saen – Golden Triangle

V skorých ranných hodinách cestujete do dedín horských kmeňov Akha a Yao v oblasti Mae Chan, kde budete svedkami impozantných výhľadov a stretnete sa s miestnymi ľuďmi. Presuniete sa do starobylého mesta Chiang Saen, navštívite Wat Chedi Luang – ruiny chrámu, ktorý bol zničený a zostal opustený. Potom sa vydáte do Zlatého trojuholníka. Je známy svojimi tajomnými príbehmi súvisiacimi s minulosťou. Ďalšiu zastávku bude Wat Pu Kao s panoramatickým výhľadom na rieku Mekong. Nasleduje Mae Sai, rušný trh v pohraničnom meste s Mjanmarskom a najsevernejšom bode Thajska. Obed v miestnej reštaurácii počas programu. Odchod do hotela v oblasti Golden Traingle, ubytovanie. 

6.deň:  Golden Triangle – Chiang Rai

Ďalším cieľom je múzeum - Hall of Opium, kde budú zodpovedané všetky Vaše otázky ohľadom obchodu s ópiom. Presun do Chiang Rai, kde navštívite najkrajšie miesta v okolí. Pozoruhodný chrám Huay Pla Kang s obrovskou sochou Kuan Im a výhľadom na krajinu. Priehrada Baan alebo „Čierneho domu“, slávny chrám Wat Rong Khun, ktorý je známy ako Biely chrám a patrí k najunikátnejším chrámom na svete. Ostré hroty sa vynárajú zo záhrady ako biely oheň a celá stavba sa elegantne odráža v priľahlom jazierku. Toto nádherné umelecké dielo je kombináciou starovekého umenia a súčasnej architektúry, ktorú vytvoril umelec Chalermchai Kositpipat.

Obed v miestnej reštaurácii, ubytovanie.

7.deň:  Chiang Rai – Houeixay – Pakbeng

V skorých ranných hodinách presun do Laosu cez Chiang Khong. Po imigračných formalitách Vás privíta miestny sprievodca a nastúpite na tradičnú loď do Pakbengu. Zastávka na obed a neskôr popoludní dorazíte do Pakbengu, miesta stretnutia kmeňov Hmongov, Lue a Khamu. Po ubytovaní môžete preskúmať okolie alebo si len tak sadnúť a vychutnať si západ slnka nad riekou Mekong.      

8.deň:  Pakbeng  - Luang Prabang

V skorých ranných hodinách odchod lode z Pakbeng. Počas plavby budete míňať miestne dedinky a mnoho zaujímavých miest ako napr. jaskyňu Pak Ou, zasadenú v útesoch priamo pri rieke s viac ako 2500 sochami Budhu, ako i  Ban Xang Hai spolu s chrámom a miestom, kde sa destiluje tradičná laoská whisky. Čoskoro dorazíte do mesta Luang Prabang, ktoré patrí do svetového dedičstva UNESCO.

9.deň:  Luang Prabang

V skorých ranných hodinách sa presuniete do chrámu a uvidíte jeden z významných kultúrnych momentov, kedy miestni obyvatelia Luang Prabangu kľačia na chodníku, v rukách držia jedlo, ktoré ponúkajú mníchom zahaleným v šafranovo-oranžových rúchach. Celý obrad sa odohráva v tichosti bez toho, aby si mnísi s miestnymi vymenili čo i len jediné slovo. Presun na miestny trh a do reštaurácie pri rieke Mekong, kde ochutnáte sýtu polievku, ktorá Vám dodá energiu na celý deň. V prípade, ak nemáte radi polievky, môžete si tento moment vychutnať so šálkou kávy a sledovať ranný život miestnych. Možnosť návratu do hotela na raňajky. Prehliadka Luang Prabang, ktoré je jedným z najkrajších miest juhovýchodnej Ázie s vynikajúcou polohou na sútoku riek Mekong a Nam Khan. Jedno z najreprezentatívnejších a kultúrne bohatých miest. Po zdolaní 328 schodov vedúcich na vrchol hory Phousi budete odmenení panoramatickým výhľadom na mesto Luang Prabang a jeho okolie. Svätyňa – Vat Mai, postavená na konci XVIII. storočia, Kráľovský palác, kde sídli Národné múzeum a kde sa nachádza obrovská zbierka vzácnych predmetov, ktoré predtým patrili kráľovskej rodine a veľké množstvo sôch objavených v rôznych chrámoch tejto oblasti. Môžete tu vidieť Budhu Phrabang, ktorý je považovaný za najposvätnejší artefakt Laosu a podľa ktorého je pomenované toto mesto. Chrám - Vat Xieng Thong, je komplexom svätýň a chrámov. Najstarší chrám - Vat Visoun s kamennou stúpou That Makmo, ktorá predstavuje lotosový kvet. Malé múzeum – Heritage House, ktoré sa nachádza vo vile Xieng Muan. Architektonický model tradičných domov podľa animistickej kultúry. Múzeum slúži k prezentácii štyroch hlavných etnických menšín prostredníctvom výstav tradičných krojov, šperkov a umeleckých predmetov. Rekonštrukciou tradičných obývačiek, kuchýň a spální vstúpite do sveta Laosanov a spoznáte ich každodenný spôsob života, ich zvyky a náboženské obrady.  

10.deň:  Luang Prabang

Po jazde  z Luang Prabang do Ban Nong Heo budete mať možnosť objaviť pôvab dediny Khmu s tradičnými domami, vodnými byvolmi a kačicami, ktoré sa voľne potulujú po okolí, stretnete farmárov a kováčov, ktorí sa venujú svojim každodenným povinnostiam. Miestny sprievodca Vás vezme na nenáročnú túru do prírody, budete prechádzať horskými lesmi a plantážami s peknými vyhliadkami. Môžete ochutnať osviežujúcu šťavu cukrovej trstiny  priamo na poli. Prídete do dedinky Ban Thapene, ktorá leží pri vodopádoch Kuang Sy. Tu si vychutnáte dobrý obed. Pred návratom do Luang Prabang si oddýchnite alebo si zaplávajte a zastavíte sa na byvolej mliečnej farme. Od miestnych farmárov si majiteľ prenajíma samice byvolov na dojenie, pričom miestnym poskytuje pravidelný zdroj príjmu. Zoznámite sa s celým projektom, vrátane praktickej prezentácie. Návštevu zakončíte ochutnávkou lahodného byvolieho syra, ochutnáte mozzarellu v štýle Caprese, fetu, ricottu a smotanový jogurt podávaný s plátkami čerstvej bagety. Odchod na hotel, ubytovanie.

11.deň:  Luang Prabang – Hanoi – QV313 LPQ HAN 17:20 18:30

Dedina remesiel Ban Xang Khong, známa ako „dedina papiera“. Miestni sú zbehlí vo výrobe tradičného papiera Saa, ktorý sa vyrába z moruší. Budete pozorovať remeselníkov pri práci. Umelecká galéria „Artisans du Mekong“, kde sa nachádzajú diela miestnych umelcov. Popoludní transfer na letisko a odlet do Hanoja. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie.  

12.deň: Hanoi – Halong 

Ráno presun do Halongu, po príchode Vás čaká plavba zálivom Halong. Svetoznáma zátoka je jednou z najkrajších vo Vietname s obrovskými skalnými ostrovčekmi pokrytými bujnou vegetáciou s výhľadom na okolité vody. V Halong Bay sa nachádza asi 1900 ostrovov, ostrovčekov a skalnatých vrcholov, často nenavštevovaných. Táto scéna vytvára veľkolepú morskú krajinu, ktorá jej v roku 1994 vyniesla status svetového dedičstva UNESCO. Na palube Vás čakajú chutné jedlá z čerstvo ulovenými morskými plodmi zo zálivu. Budete mať možnosť si užiť nočný rybolov počas plavby na lodi.  

Vzdialenosť: 155 kilometrov - 2h 30min

13.deň: HALONG – Hanoi – Odlet 

Východ slnka nad akvamarínovými vodami zálivu, plavba a presun do Hanoja. Po prílete návšteva Hočiminovho mauzólea (z vonku) a Pagody. Pokračujete do Starej štvrte a okolia jazera Sword Lake. Večera  v miestnej reštaurácii, osobné voľno, transfer na letisko, registrácia. 

14.deň: Prílet do Viedne

Predpokladaný  odlet z Hanoi o 01.30 hod., medzipristátie v Dubaji, následne odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy s predpokladaným príchodom  asi o 14.00 hod. 

Navrhované hotely alebo podobné:
Bangkok: Mandarin Hotel by Centre Point  *** (Deluxe)
Chiang Mai: Amora Tapae Hotel Chiang Mai *** (Superior Grand)
Chiang Rai: Bansaeo Garden and Resort *** (Hotel Standard) alebo The Legend Chiang Rai ****    (Superior Studio)
Pakbeng: Le Grand Pakbeng ****  (Mountain Villa)
Luang Prabang: Luang Say Inn ***  (Standard)
Hanoi: Lenid 54 Tho Nhuom *** (Deluxe)
Halong: Non-private cruise  (ROH)

Záväzná prihláška zájazdu: Thajsko – Laos & Vietnam

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena2150.00 EUR
Spolu2150.00 EUR/osoba


Pre kontrolu či nie ste robot, prosím zadajte aktuálny rok (2022)