TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA A KAMČATKA
Novinka
TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA A KAMČATKA

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA A KAMČATKA

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 21. 6. 2019 - 8. 7. 2019 Cena: 3890 EUR Číslo zájazdu: 1477/117

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Povinný príplatok k vybaveniu víz:

Program zájazdu:

1.deň: 21. Jún: - 10.deň: 30. Jún: program totožný ako TRANSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

11.deň:

transfer na letisko, odlet do Petropavlovska Kamčatského. Po prílete na Kamčatku ubytovanie v hoteli, výlet k pobrežiu Pacifického Oceánu, k pláži s čiernym pieskom. Večer výlet do oblasti Paratunka, dedinky s viac ako 1000 obyvateľov. Atrakciou je bazén s termálnou vodou, možnosť kúpania. Večer návrat do hotela.

12.deň:

výlet helikoptérou do Údolia gejzírov. /fakultatívne/. Údolie sa nachádza v centrálnej časti Kamčatského polostrova, neďaleko pobrežia Pacifiku a je dlhé približne 6 – 6,5 km. Preteká ním riečka Gejzirnaja. Do zosuvu v roku 2007 bolo v údolí aktívnych asi 23 veľkých a približne stovka malých gejzírov, ako aj viacero horúcich prameňov. Pôvodom tepla je blízky kalderový komplex Uzon. Viaceré gejzíry sú pomenované (Trojitý gejzír, Perlový, Fontána, Veľká pec, Búrlivý, Horizontálny, atď.), najväčší je Velikij, ktorý vystrekuje vodu až do výšky 40 m. Údolie gejzírov je veľmi ťažko dostupné, najľahšia cesta je transport helikoptérou. Je to jediné miesto veľkej koncentrácie gejzírov na eurázijskom kontinente, súčasťou Svetového kultúrneho dedičstva – kamčatských vulkánov.  Večer návrat do hotela.

13.deň:

výlet loďkou do unikátneho zálivu Avacha, jedného z najkrajších a najväčších zálivov v Rusku. Ponúka úžasný výhľad na sopku Avacha. Má dĺžku 24 km, šírku 3 km a maximálnu hĺbku 26 m. Je centrom námornej dopravy na Kamčatke, sídlom Ruskej pacifickej flotily, jeden z mála prirodzených prístavov sveta, kde môžu kotviť všetky typy lodí. Ústia tu rieky Paratunka a Avacha, v zálive vytvárajú viaceré ostrovy. Na ostrovoch Starichkov a "Traja bratia" hniezdia vzácne kolónie morských vtákov, vrátane morského orla. Oblasť vyhľadávajú potápači aj rybári. Možno aj Vy uvidíte delfíny, kraby, kosatky. Obed, návšteva národného kempu psích záprahov, prezentácia národného tímu, večera.

14.deň:

výlet terénnymi vozidlami asi 45 km do sedla medzi vulkánmi Avachinsky /2.741 m/  a Koryaksky /3.456 m/. Výstup na horu Camel a popri ostrohoch vulkánov Avachinsky a Koryaksky (2-3 hodiny). Krása krajiny, vysokohorská kvetena, kolónie hlodavcov Obed v balíčku ......večer návrat do mesta.

15.deň:

jazda autom cez planinu vulkánov Vilyuchinsky a Gorely, až k spodnej časti vulkánu Mutnovsky (110 km). Prechádzka asi 2.5 km k prírodným horúcim prameňom (malé Údolie Gejzírov). Po ceste možnosť navštíviť Horné paratunské horúce pramene a vodopád Viluchinsky. Večer návrat do hotela.

16. deň:

prehliadka mesta a rybieho trhu. Výlet k prameňom Zelenovskie ozerki. Kúpanie v liečivej termálnej vode. Návšteva čajovne Chanya, ochutnávka bylinkových tinktúr a čajov, príbehy o Kamčatke, organová a gitarová hudba, večera. Návrat do hotela

17.deň:

návšteva rybieho trhu a transfer na letisko. Odlet do Vladivostoku, transfer na hotel, ubytovanie.

18.deň:

ráno odlet cez Moskvu do Viedne a následne transfer do Bratislavy.

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA A KAMČATKA 21. 6. 2019 - 8. 7. 2019 je už po termíne.