VEĽKONOČNÉ OSTROVY a PATAGÓNIA – Ohňová Zem
Novinka
VEĽKONOČNÉ OSTROVY a PATAGÓNIA – Ohňová Zem

VEĽKONOČNÉ OSTROVY a PATAGÓNIA – Ohňová Zem

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 3. 5. 2020 - 14. 5. 2020 Cena: 3990 EUR Číslo zájazdu: 1594/052

V cene je zahrnuté:

 

V cene nie je zahrnuté:   

 

Možný príplatok:

Zľava:

Program zájazdu:

1.deň:

odlet z Viedne cez Frankfurt do Santiago de Chile. 

2.deň:

doobeda prílet do Santiaga de Chile, moderného mesta plného zelene, štíty juhoamerických Ánd, množstvo viníc a produkcia vína, hudba na každom rohu, množstvo stánkov s miestnymi špecialitami a trhy, kde umelci a remeselníci ponúkajú svoje výrobky. Stretnutie sa so sprievodcom, panoramatická prehliadka mesta, vrch nachádzajúci sa v strede mesta „Cerro San Cristobal“ s prekrásnym výhľadom na mesto, presun do obchodného centra mesta. Pokračujete do časti Providencia a Las Condes s množstvom výškových presklených budov, kde sídlia kancelárie, trendové reštaurácie a obchody. Odchod na ubytovanie a večera. 

3.deň:

po raňajkách transfer na letisko a prelet do Punta Arenas, kde sa vydáte na malebnú cestu do all inclusive kempu Patagónia, ktorý sa nachádza pri jazere Toro s výhľadom na žulové vrcholy masívu Paine. Váš pobyt zahŕňa výber rôznych expedícií. V závislosti od vášho záujmu, časových možností a fyzickej kondície si môžete vybrať z celodenných alebo poldenných exkurzií. Zahŕňajú túry, jazdu na kajaku alebo na koni, rybolov a výlety na člnoch na jazere Lago Gray alebo expedíciu Zodiac k ľadovcu Serrano. www.patagoniacamp.com. Večera v kempe Patagónia. 

4.deň:

vychutnajte si tri dni objavovania Patagónie, nedotknutých vodných tokov s  odbornými sprievodcami a prírodovedcami priamo z kempu. Môžete navštíviť národný park Torres del Paine.  Zamestnanci kempu Vám každý večer predstavia exkurzie, ktoré Vám môžu ponúknuť nasledujúci deň. Vedú ich vynikajúci prírodovedci, takže sa dozviete veľa o geológii, flóre a faune Patagónie. Raňajky, obed, večera. 

5.deň:

ďalší deň v Patagónii, nové objavy tejto krajiny a nedotknutých vodných tokov. V sprievode prírodovedcov sa dozviete veľa o geológii, flóre a faune. V kempe si môžete oddýchnuť v bare pri tradičnom nápoji Pisco Sour alebo si vychutnať pohár dobrého čilského vína. Tím kempu Vám opäť predstaví možné exkurzie na nasledujúci deň. Raňajky, obed, večera. 

6.deň:

posledný deň v Patagónii a úchvatná prírodná scenéria, ktorá obklopuje kemp. Dýchajte nedotknutý a čistý vzduch pri výdatných raňajkách. Aj dnes Vás čaká prírodovedecká expedícia, ktorú si vyberiete.  Možno jednoduchá túra alebo náročnejší celodenný program. Ukončite svoj deň výhľadom na jazero a hory z vašej súkromnej terasy. Ubytovanie v kempe. Raňajky, obed, večera. 

7.deň:

po raňajkách transfer do Punta Arenas s následným odletom do Santiago de Chile, stretnutie sa so sprievodcom a ubytovanie v hoteli v blízkosti letiska, večera.     

8.deň:

ranným letom sa presuniete k najizolovanejšiemu miestu planéty, na Veľkonočný ostrov. Má tvar trojuholníka a je známy pod menom Rapa Nui – „Pupok sveta“. Miestni obyvatelia si kedysi mysleli, že oni sú jediné miesto na Zemi, ktoré tu zostalo. Názov ostrova „Veľkonočný ostrov“ mu dal Hodanďan Roggeveen, ktorý sem priplával v roku 1722 počas veľkonočného obdobia. Od roku 1888 patrí ostrov Čile, no jeho poloha ho robí turisticky drahým cieľom aj pre Čiľanov. Tajomstvom opradené sochy Moai, z ktorých každá je originál.  Niektoré obsahujú nápisy v oceánštine – dávno zaniknutom jazyku miestnej civilizácie. Traduje sa, že sochy stavali na počesť náčelníkov, no zároveň majú za úlohu chrániť miestne obyvateľstvo pred prítomnými hrozbami. Transfer do hotela a poobede presun k najväčšiemu z kráterov - vulkánu Rano Kao nachádzajúci sa južne od Hanga Roa...na vrchole sa Vám naskytne výhľad na rozľahlý oceán, je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Presun k Orongo až sa dostanete k chrámu Vinapu – významné obradné stredisko, súsošia na Ahu Tahai pri západe slnka, Ko Te Riku s moai s preslávenými čiernymi a bielymi očami a klobúkom na hlave tzv. pukao. Tento večer uvidíte päť sôch moai. Večera, ubytovanie.    

9.deň:

pokračujete v poznávaní tajomstiev Veľkonočného ostrova, cesta k vulkánu Rano Raraku, aby ste sa dostali k Ahu Vaihu, kde všetkých 8 moai je zhodených a ich nosy sú zaryté do zeme. Po ceste členitým pobrežím južnou časťou ostrova uvidíte Ahu Akahanga, považované za pohrebisko kráľa Hotu Matua a Ahu Tongariki, kde 12 sôch bolo totálne zničených počas kmeňových vojen v roku 1960. Presun späť k La Perouse Bay, príchod do Ahu Te Pito Kura, kde sa nachádza najdlhší moai (9.98 m vysoký a vážiaci 82 ton). Obedové balíčky a presun k pláži Anakena, kúpanie sa a oddych.  

10.deň:

transfer na letisko a prelet z Veľkonočného ostrova do Santiaga de Chile, stretnutie sa so sprievodcom a ubytovanie. Večera v miestnej reštaurácii. 

11.deň:

návšteva historického centra Santiago de Chile, ktoré je obklopené modernými budovami. Palác La Moneda, námestia Plaza de Armas, katedrály. Návšteva miestneho trhu Central spojená s rozlúčkovým obedom. Transfer na letisko s následným odletom do Európy. 

12.deň:

prílet do Viedne cez Madrid.

VEĽKONOČNÉ OSTROVY a PATAGÓNIA – Ohňová Zem 3. 5. 2020 - 14. 5. 2020 je už po termíne.