ZANZIBAR  poznanie i oddych
Novinka
ZANZIBAR  poznanie i oddych

ZANZIBAR poznanie i oddych

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 27. 2. 2022 - 10. 3. 2022 Cena: 1890 EUR Číslo zájazdu: 1934/024
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet o 16.05 s medzipristátím v Doha. Následne odlet na Zanzibar

2.deň:

ráno prílet na zanzibarské medzinárodné letisko Karibu, len kúsok od rovníka. Ostrov prevoňaný exotickým korením, starými príbehmi o otrokoch, arabských sultánoch a moreplavcoch, slonoviny, ebenového dreva, hodvábu a zlata si užijeme naplno. Vybavenie víz priamo na letisku, vypísanie povinných formulárov a presun do nášho hotela v Stone Town v starom historickom centre mesta, ktoré sa pýši titulom UNESCO. Popoludní prehliadka historického centra, dom Zázrakov - palác ktorý nechal vystavať sultán Barghaš v roku 1883. Tento dom bol kedysi najvyššou budovou východnej Afriky a tiež prvou budovou na Zanzibare, ktorá bola elektrifikovaná, mala výťah a tečúcu vodu. Návšteva miesta, kde držali otrokov v neľudských podmienkach a kde býval najväčší trh s otrokmi.  Dnes tu stojí anglikánska Katedrála z 19. storočia, prvá vo východnej Afrike. Uchováva kríž z dreva stromu, pod ktorým bolo pochované srdce slávneho cestovateľa D. Livingstona. Po zrušení otroctva oslobodení otroci pomáhali stavať chrám na mieste, kde predtým fungovalo trhovisko s otrokmi. Podieľali sa na výstavbe, hoci nemali vzdelanie. Veď aj umiestnili jeden stĺp vo vnútri opačne, a tak museli nakoniec osadiť rovnako tak aj zvyšné tri. Pri rodnom dome hudobnej superhviezdy Freddyho Mercuryho sa možno započúvať do miestnej svahilčiny.  Večera v miestnej reštaurácii, kde si vychutnáte nielen špeciality typické pre tento ostrov, ale aj príjemnú atmosféru západu slnka. Ubytovanie v Stone Town. 

3.deň:

po raňajkách výlet na Prison Island alebo ostrov Changuu. Vydáme sa sem z hlavného mesta malou loďkou. Názov Prison Island môžeme preložiť ako ostrov väzenia, čo je trochu zavádzajúce. Väznica, ako ju dnes poznáme, tu totiž nikdy nebola. Ostrov však slúžil ako dočasný pobyt pre neposlušných otrokov. V súčasnosti sa tu chovajú korytnačky obrovské. Tunajší chov korytnačiek vznikol v roku 1919, kedy dostal anglický panovník štyri korytnačky ako dar zo súostrovia Seyschely.  Majú tu korytnačky v každom veku – od úplne najmenších, čo sa vám vojdú  do ruky, až po tie najväčšie. Niektoré sa môžu dožívať až 200 rokov a môžu vážiť až 200 kg. S korytnačkami sa možno fotiť, možno ich pohladiť, kŕmiť, ale sadať si na ne je veľmi prísne zakázané. V blízkom lesíku, pokiaľ je človek skutočne pozorný, môže uzrieť aj antilopy. Na tomto ostrove je aj budova, ktorá bola využívaná pre pacientov pri epidémii žltej horúčky. Po prehliadke možnosť kúpania a šnorchlovania na priľahlej pláži pri korálovom útese. Návrat do  hlavného mesta. Osobné voľno, možnosť prechádzky romantickými uličkami s jedinečnou atmosférou  historického centra, alebo  prechádzka Forodhani Gardens - udržiavaný park plný zelene, kde sú lavičky, krásny altán a staré delá nad plážou. Ponúka výhľad na oceán a prístav. Po zotmení sa park mení na trhovisko s najrôznejšími miestnymi špecialitami.  Večera v miestnej reštaurácii, kde si znova vychutnáte kulinárske  špeciality a tiež príjemnú atmosféru západu slnka. Ubytovanie v Stone Town. 

4.deň:

po  raňajkách návšteva miestnej farmy – tzv. Spice tour. Už v 19. storočí bol ostrov najväčším vývozcom klinčeka na svete. Vanilka, škorica, muškátový oriešok, kardamon, zázvor  či čierne korenie sa tu pestujú dodnes. Pre človeka, ktorý pozná korenie len z vrecka  kúpeného v obchode, je spice tour neopísateľný zážitok. Uvidíte stromy dosahujúce výšku až 15 m, na ktorých rastie klinček, tiež kríky s aromatickou kôrou  škorice, kávovníky, ananás či kokosové palmy. Kokos je momentálne druhou najvýznamnejšou vývoznou plodinou a z palmového lístia domorodci vyrábajú rôzne drobnosti, ako čelenky a kabelky. Presun na hotel,  osobné voľno.

5.deň:

oddych a voľný program na pláži

6.deň:

oddych a voľný program na pláži

7.deň:

Pre záujemcov možnosť fakultatívneho výletu loďou so šnorchlovaním k nádhernému atolu Mnemba s rozsiahlym koralovým útesom, nachádzajúci sa na severovýchode, asi 3 km od pobrežia Zanzibaru (Unguja). Tento ostrov je privátny a je zakázané naň vystúpiť. V luxusnom rezorte, ktorého ceny začínajú od 1100 USD na osobu/noc oddychovali také celebrity ako Mick Jagger, Naomi Campbell či Bill Gates. Ideálne miesto na šnorchlovanie. V tejto oblasti sa s veľkou pravdepodobnosťou objavujú delfíny.  Následne oddych na plážach a individuálny program.

8.deň:

Pre záujemcov možnosť fakultatívneho výletu Západ slnka. Počas plavby na tradičnej plachetnici dhow záujemci sledujú, ako sa deň mení na noc.  Lode slúžia  pri rybolove, preprave nákladu aj osôb, ako i v cestovnom ruchu. Keď slnko klesne pod obzor, návrat na pevninu a následne na hotel.

9.deň:

oddych a voľný program na pláži

10.deň:

oddych a voľný program na pláži

11.deň:

Po raňajkách posledné momenty tropického raja na pobreží bývalej Tanganiky. Večer  presun na letisko a následne odlet do Viedne o 23.15  s medzipristátím v Doha.

12.deň:

Prílet do Viedne a následný presun na Slovensko s predpokladaným príchodom asi o 13.30 hod..

 

UBYTOVANIE:

Tembo Hotel  Stone Town****  www.tembohotel.com, 2 noci s raňajkami,  večera v tradičnej reštaurácii

Hotel My Blue, Nungwi, Zanzibar ****  https://www.mybluehotel.com  7 nocí, ALL INCLUSIVE

Záväzná prihláška zájazdu: ZANZIBAR poznanie i oddych

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena1890.00 EUR
Spolu1890.00 EUR/osoba